Duygu Ak
Psikolog

Duygu Ak Kimdir?

İzmir Özel Türk Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl psikoloji eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde başlamıştır.

Üniversite yılları boyunca özel bir anaokulunda, çocuk ve aile danışmanlık merkezinde otistik çocuklarla ve dikkat eksikliği olan çocuklarla çalışmıştır.

Memorial Hastanesi’nde Stefanie Giljohann’ın doçentlik tezi için araştırma asistanlığı yapmış, Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde Çocuk ve Genç Psikolojisi ve Psikoterapisi stajını tamamlamıştır.

İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nün öğrenci grubu eğitimine katılan Ak, Hanna Nita Scherler liderliğinde 2007 yılında başladığı Gestalt terapisi eğitimine halen devam etmektedir.

Psikoloji alanındaki bir çok seminer ve kongreye katılan Duygu Ak, 2008 yılında üniversiteden mezun olarak Terap-ist’te çocuk ve ergen psikoloğu olarak çalışmaya başlamıştır.

Duygu Ak, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, davranış ve uyum bozuklukları, özel öğrenme bozuklukları, duygusal sorunlar, kaygı bozuklukları, psikolojik travmalar, korkular ile çocuklar ve ergenlerle çalışmaktadır.

Terapi sürecinde; bilişsel davranışçı terapi, Gestalt terapisi, bilişsel varoluş terapisi, oyun terapisi, sanat terapisi tekniklerini kullanmaktadır.

 


Bu yazı 3131 kez okunmuştur.

Yorumunuz 255 Karakterle Sınırlıdır.
E-Mailiniz yorum yapabilmek için gereklidir. Fakat görünmeyecek / yayınlanmayacaktır.
İsminiz
E-Mail
YorumunuzYapılan YorumlarASTROLOJİ
ANNE & ÇOCUK
Psikoloji
Eğitim
Bakım
YEMEK
BOŞ
MAGAZİN
YAŞAM
Gezi
AŞK ve İLİŞKİLER
EĞLENCE
SAĞLIKLI YAŞAM
Diyet
Spor
GÜZELLİK
© BenimYuvam  2002 -
Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriği izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz / kullanılamaz.
BenimYuvam'a gönderilen ve yayınlanan yazıların telif hakları yazarların kendisine aittir.
BenimYuvam® yazar yazılarının içeriğinden sorumlu değildir.
Yasal Uyarı & Gizlilik
View My Stats