Aslı Bozbey Akalın
Uzman Psikolojik Danışman

Aslı Bozbey Akalın Kimdir?...

1992 yılında Tarsus Amerikan Koleji nden, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü nden mezun oldu. “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocukların Abla ve Ağabeylerinin Sosyal Beceri Düzeyi ve Kardeş İlişkileri” konulu tez çalışması ile Çukurova Üniversitesi nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Çalışmasını 14. Ulusal Psikoloji Kongresi nde Sözel Bildiri olarak sundu. 

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Psikiyatri Servisi nde staj yaptı ve klinik araştırmalarda görev aldı. Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu nda 2 yıl Okul Psikolojik Danışmanı olarak çalıştı. 2001-2006 yılları arasında, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mersin Birimi ndeki etkinliklerde gönüllü eğitimci olarak yer aldı. 

Portage Erken Eğitim - Gelişim Değerlendirme, Davranış Bilimleri Enstitüsü, Çocuk ve Genç Psikolojisi & Psikoterapisi Staj Programı, Denver II Gelişimsel Tarama Testi Sertifika eğitimlerinin yanı sıra, Minuchin Center for The Families (New York) düzenlediği Yapısal Aile Terapisi eğitimini tamamladı. Halen Rorschach Testi eğitimine devam etmektedir. Duygusal ve davranışsal sorunları olan çocuklar ve aileleriyle çalışmaktadır.

 


Bu yazı 1918 kez okunmuştur.

Yorumunuz 255 Karakterle Sınırlıdır.
E-Mailiniz yorum yapabilmek için gereklidir. Fakat görünmeyecek / yayınlanmayacaktır.
İsminiz
E-Mail
YorumunuzYapılan YorumlarASTROLOJİ
ANNE & ÇOCUK
Psikoloji
Eğitim
Bakım
YEMEK
BOŞ
MAGAZİN
YAŞAM
Gezi
AŞK ve İLİŞKİLER
EĞLENCE
SAĞLIKLI YAŞAM
Diyet
Spor
GÜZELLİK
© BenimYuvam  2002 -
Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriği izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz / kullanılamaz.
BenimYuvam'a gönderilen ve yayınlanan yazıların telif hakları yazarların kendisine aittir.
BenimYuvam® yazar yazılarının içeriğinden sorumlu değildir.
Yasal Uyarı & Gizlilik